Skip to main content

Marcin Łunkiewicz

mimo.ooo

Marcin Łunkiewicz jest założycielem mimo.ooo, zespołu zajmującego się tworzeniem, produkcją i dystrybucją formatów XR, jest także pionierem VR w Europie. Zajmuje się automatyzacją procesów kreatywnych, jego celem jest stworzenie narzędzi opartych na algorytmach AI, które będą automatycznie generowały treści zindywidualizowane dla poszczególnych użytkowników oraz projekcją ich w formacie XR.

Z prelekcjami dotyczącymi czwartej rewolucji przemysłowej, rynku XR/METAVERSE/BLOCKCHAIN oraz narracji w XR wystąpił na warsztatach i prezentacjach m.in. w Warszawie, Wiedniu, Londynie, Paryżu, Brukseli, Katowicach, Tallinie, Poznaniu, Gdyni, Krakowie, Wrocławiu, Jokohamie, Kioto, Osace, Oslo i Nowym Jorku.

Jako producent treści działa na rynku od 2000 roku. Krótkie filmy i reklamy, które produkował i współprodukował, zdobyły ponad dwadzieścia nagród na festiwalach Polskich i międzynarodowych, w tym Oskara za film animowany „Piotruś i WIlk”. Od 2015 zajmuje się technologiami immersyjnymi i metaverse. W tym czasie eksperymentował, budował kamery 360, produkował i dystrybuował treści: „Kobieta na krańcu świata VR”, „G.E.N VR”, „Para nie do pary” – serial VR oraz gry Sorcerum – Steam VR, Be a Bee – Oculus Rift, Dark City – Oculus Rift, Horse Riding Jumping Master – Samsung Gear VR,

W 2017 roku wraz z Multikinem uruchomił sieć kin VR o nazwie MultikinoVR by mimo.ooo. W 2019 roku wraz Metro Properties uruchomił VRCity by mimo.ooo, strefę VR w centrum handlowym M1 w Warszawie. Przestrzenie location based VR, zostały zamknie wraz z pojawieniem się pandemii.